Artykuł o zakończeniu postępowania w sprawie przeciwko Alicji Czerwińskiej

Zapraszamy do przeczytania artykułu autorstwa Pani Małgorzaty Oberlan, na temat przywłaszczenia środków w naszej Fundacji.
Pani prezes Alicja Cz. okradła Fundację Zielony Liść. Czy odda pieniądze?

Artykuł na temat naszej bieżącej działalności

Zapraszamy do przeczytania artykułu autorstwa Pani Małgorzaty Oberlan, na temat bieżącej działalności naszej Fundacji.
Zielony Liść przeprasza i płaci na raty

1% – informacja dla Podopiecznych

Szanowni Państwo – Podopieczni Fundacji „Zielony Liść”

Spłynął na nasze konto tak oczekiwany przez Was 1% podatku za rok 2015. Część  wpływów z tego tytułu zawdzięczamy Państwa aktywności i staraniom o to. Jak co roku  Zarząd Fundacji podzieli środki, które wpłynęły pomiędzy podopiecznych sporządzając  uchwałę o podziale środków z 1%. Niestety na skutek działań kilkorga osób i wywołaniem przez nie szumu medialnego tegoroczne wpływy są mniejsze.

Jak Państwo wiedzą, nasza organizacja od początku roku 2016 boryka się z problemem przywłaszczenia znacznej części środków Fundacji przez osobę nieuprawnioną. W związku z tym pieniądze z 1% podatku  za rok 2014 skończyły się przedwcześnie i przez kilka miesięcy Zarząd Fundacji nie wypłacał należnych refundacji na Wasze potrzeby związane z leczeniem i rehabilitacją.

W związku z taką sytuacją środki z tegorocznego wpływu 1%  w pierwszej kolejności przeznaczane będą na spłatę zaległych faktur i zobowiązań na rzecz Podopiecznych w najtrudniejszej sytuacji.

Jednocześnie Zarząd Fundacji oświadcza, że prowadzi działania mające na celu odzyskanie środków bezprawnie przywłaszczonych, jednak to będzie wymagało czasu. Jeśli się to uda, odzyskane środki posłużą realizacji potrzeb naszych Podopiecznych.

Awaria systemu i telefonu

Szanowni Państwo.

Z racji chwilowej awarii systemu informatycznego oraz telefonu prosimy o kontakt pod nr tel: 519 – 843 – 870 oraz mailowo.

Informację o uzyskanych środkach z 1%  będziemy udzielali od dnia 7 listopada br.

Oświadczenie Zarządu Fundacji “Zielony Liść”

Oświadczenie Zarządu Fundacji na Rzecz Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym “Zielony Liść” na temat obecnej sytuacji Fundacji.

Bezpłatne konsultacje prawne!

Uprzejmie informujemy, iż wznawiamy bezpłatne konsultacje prawne dla osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz ich rodzin.

Pomoc będzie udzielana w każdy piątek w godzinach 10-15 w siedzibie Fundacji oraz pod numerami telefonów 56 567 55 42 i 884 349 883.

19 września 2015 r. przy ratuszu warszawskiej dzielnicy Białołęka odbędzie się wielki festyn rozpoczynający kolejną turę projektu “Młodzi jeżdżą bezpieczniej”, realizowanego przez naszą Fundację, a sponsorowanego przez firmę Statoil Fuel and Retail Polska Sp. z o. o.

Więcej informacji TUTAJ

Nabór wnosków na wsparcie w zakupie leków i środków medycznych

logo-na-tle-1024x768

Informujemy, że rozpoczęliśmy nabór wniosków na wsparcie w zakupie leków i środków medycznych dla osób najbardziej potrzebujących.

Więcej informacji w zakładce REALIZOWANE PROJEKTY –> Razem działamy – więcej pomagamy!

Zapraszamy do składania wniosków!

Zostaliśmy laureatem konkursu “RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”

dwa_loga kopia_600

Fundacja „Zielony Liść” została Laureatem IV edycji Konkursu Grantowego RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, zorganizowanego przez Fundację „Dbam o Zdrowie”.

Zasady przekazywania 1% podatku dla naszych podopiecznych

Informujemy, że podobnie jak w ubiegłych latach, można przekazać 1% podatku na rzecz wybranego Podopiecznego.
W tym celu, wypełniając deklarację podatkową, wystarczy wpisać:
Nr KRS FUNDACJI: 0000052038 oraz w polu "Cel szczegółowy": nazwisko i imię Podopiecznego. (więcej…)

OFERTA PRACY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Call Center z Torunia szuka osób niepełnosprawnych do pracy. Więcej szczegółów i dane do kontaktu w załączniku.

Lista podmiotów świadczących pomoc prawną

Szanowni Państwo,

W załączonym pliku znajdziecie listę podmiotów na terenie każdego województwa, które świadczą NIEODPŁATNĄ pomoc prawną (podano też nr telefonów).

lista-podmiotow-ktore-otrzymaly-dotacje—vii-konkurs-fppopp