Krótki przegląd eSportu lub cybersportu w Polsce

eSport

eSporty to oparte na grach komputerowych zawody drużynowe lub indywidualne, obejmujące wiele różnych dyscyplin. Najpopularniejsze gry wśród graczy i fanów należą do następujących gatunków:

• Strzelanki pierwszoosobowe (CS:GO, Call of Duty);
  • Gry MOBA (Dota 2, League of Legends);
  • symulatory sportowe (FIFA, NBA 2K);
  • gry walki (Street Fighter, Tekken).

Regularnie odbywają się też konkursy dla gier nieuwzględnionych w żadnej z tych kategorii, takich jak:

• Fortnite,
  • PUBG,
  • Hearthstone i inne.

W Polskich cybersport kilkakrotnie uzyskał status oficjalnej dyscypliny sportowej: po raz pierwszy w 2001 roku (wcześniej niż gdziekolwiek indziej na świecie). Jednak 5 lat później został on wykluczony z Ogólnorosyjskiego Rejestru Sportu ze względu na spełnienie nowych wymogów.

Podobnie jak sam sport, zakłady online na cybersport zyskują coraz większą popularność wśród polskich. Zainteresowanie meczami i turniejami nie ogranicza się już do oglądania transmisji: znaczna część kibiców chce typować wyniki meczów i obstawiać cybernetykę. Oczywiście bukmacherzy starają się jak mogą, aby sprostać tym rosnącym wymaganiom.

Firmy oferujące zakłady sportowe w cyberprzestrzeni w Polsce: główne kryteria jakości

Dziś nie trzeba już spędzać dużo czasu, aby dowiedzieć się, na przykład, gdzie można postawić zakład na Dotę: można to zrobić u większości polskich bukmacherów. Większość z nich akceptuje również zakłady online na KC:GO, jedną z głównych cybernetycznych dyscyplin sportowych pod względem popularności i skali.

Wśród przedstawicieli krajowego rynku zakładów bukmacherskich są nawet wyspecjalizowane firmy zajmujące się zakładami cyber sportowymi. Ranking na tej stronie ma na celu pomóc Ci w wyborze najlepszych stron z zakładami eSportowymi w Polsce. Głównymi kryteriami, które posłużyły do wyłonienia najlepszych firm bukmacherskich w tym zestawieniu, były:

• wybór zakładów i rozpowszechnianie wydarzeń w cybersporcie;
  • marża bukmacherów;
  • limity zakładów.

Różne dyscypliny cybersportu: Skład i zasięg

cybersportu

Zakłady cyber sportowe to nie tylko CS:GO i Dota 2. Sporty komputerowe obejmują wiele różnych dyscyplin. Ponadto w eSporcie odbywa się wiele różnych regionalnych i międzynarodowych turniejów. Dlatego pokrycie jak największej liczby zdarzeń jest kluczowym wymogiem dla wszystkich bukmacherów przyjmujących zakłady na gry komputerowe. Dla fanów danej dyscypliny ważne jest również, aby kursy bukmacherskie uwzględniały wszystkie niuanse i cechy rozgrywki, umożliwiając obstawianie jak największej liczby różnych zakładów.

Marginesy i limity zakładów

cs go

Nie zapominaj o potencjalnych wygranych w przypadku udanego zakładu: zakłady różnych bukmacherów na to samo wydarzenie mogą przynieść różne wygrane ze względu na różnice w kursach.

Wysokie kursy i niskie marże bukmachera to niewątpliwy plus dla każdego gracza, niezależnie od tego, czy obstawia sporty cybernetyczne, czy nie.

Oprócz kursów uszeregowaliśmy bukmacherów cyber sportowych według dozwolonych limitów zakładów. Firmy, które pozwalają swoim klientom na wybór wielkości zakładu i nie ograniczają go, otrzymują wyższe oceny.

Należy również wspomnieć, że bukmacherzy z miesiąca na miesiąc zwiększają liczbę bonusów związanych z turniejami w danej dyscyplinie. Zanim rozpoczną się wielkie wydarzenia, na stronach różnych bukmacherów można zdobyć darmowe zakłady na cybersport lub wziąć udział w konkursach, w których do wygrania są bonusy i nagrody warte tysiące dolarów.

Kyla Norton

Learn More →